menu
Úvod
/
Aktuality
/
První rozhovor na novém webu

První rozhovor na novém webu

14/04/2020
První článek na novém webu je se zakladateli spolku. Nacházíme se v období, které ovládá Covid- 19 a máme tu nouzový stav, který omezuje volný pohyb osob, ale je tu nový projekt pro děti v Pardubicích, který bychom Vám rádi představili.  Představujeme Vám Tomáše, Míšu a Lukáše. Můžete si přečíst, jak to vše začalo. 

1) Jak Action kids vůbec začalo?

Tomáš:
   Pohybuji se ve sportovním prostředí od svých 4 let. Je to součást mého života. Pracuji jako kondiční trenér ve fotbalovém klubu a připravuji mládež pro vrcholový fotbal po kondiční stránce. Zároveň mně není lhostejné, že děti se v současné době méně hýbou a pohybová kultura se zhoršuje. Inspiraci jsem získal v Rakousku a ve Švýcarsku, kde tyto projekty fungují a my máme velké plány. Oslovil jsem své přátelé, kterým věřím a šli jsme do toho. 
Míša:
   Chtěli jsme vytvořit něco, co tady ještě není. Většina dětí se zaměřuje na jeden konkrétní sportovní kroužek a na jiné sporty jsou děti často ,,levý". Jeden umí hrát špičkově tenis a pak si má jít zakopat s kamarády fotbal a skoro se ani netrefí do míče.  Proto chceme pro děti vytvořit všestranný sport a naučit je tak od každého něco, aby měly základ od většiny sportů a měly pohybovou průpravu. Chceme, aby k nám chodily rády, těšily se, vytvářely si sociální vazby a měly z toho radost, aby pohyb milovaly.
Lukáš:
   S Tomem jsme chtěli něco dělat už od 16ti let .Oba máme rádi sport, Tomáš se tím dokonce i živí. V Pardubicích je málo sportovních kroužků. Takových jaký chceme my, ten není. 

2) Odkud se vůbec všichni tři znáte? Spojilo Vás Action kids?

Tomáš:
   Lukáše znám snad 18 let, už jako děti jsme spolu sportovali a oba máme podnikatelského ducha. Hledáme cesty, jak naše myšlenky spojit a Míša je vlastně Lukášova manželka. Vytvořili jsme takový podnikatelský trojúhelník. 
Míša:
   Ne ne, jsme s Tomem přáteli už několik let, Lukáš je můj manžel a Tom je léta jeho nejlepší kamarád a teď i můj. Patří do rodiny.
Lukáš: 
   S Tomem se známe od 12ti let spojil nás právě sport. Míša je manželka.

3) Co budete mít každý na starosti? Máte už jasno? 

Tomáš:
   Každý má trochu jinou specializaci a v tom je vlastně velká výhoda. Ja mám na starosti obecně sport, Míša řeší hlavně finance a marketing, Lukáš naopak vyniká v organizaci a bude mít na starosti hlavně eventy pro rodiče a děti. 
Míša:
   Ano, v tomto jsme měli jasno víceméně hned, vše tak nějak plyne z našeho pracovního života a z našich dosavadních zkušeností. Já mám na starost právní záležitosti a marketing vč. PR a finance.
Lukáš:
   Budu mít na starosti hlavně eventové akce- zajistit organizačně příměstské tábory, výlety, horské pobyty a akce pro rodiče.

4) Kam směřujete, kam byste to chtěli dotáhnout, jaké jsou vize?

Tomáš:
   Vize opravdu velké. Chceme zajistit komplexní službu pro děti, ale i pro rodiče. Vnímáme, že rodiče mají čím dál méně času. Jsou často v práci, ale chtějí dopřát svým dětem pohyb, vzdělání a celkově zdravý životní styl a tam míříme. 
Míša:
   Máme toho v plánu hodně, chceme pořádat různé akce a zapojit i rodiče. Nechceme být jen sportovní kroužek, chceme být komunita. Chceme v dětech vzbudit celoživotní lásku k pohybu a chceme, aby každé dítě mělo individuální zpětnou vazbu a doporučení vhodných sportů.
Lukáš:
   Chceme vytvořit zdravý kolektiv nejen dětí. Do budoucna se máte na co těšit.

5) Kdy projekt Action kids spustíte?

Tomáš:
   Plné spuštění chceme od září 2020. Jsme ještě ve fázi příprav, hledání instruktorů a jiných provozních záležitostí. Když se to vše podaří, zkusíme nějaké akce již v létě. 
Míša:
   Září 2020, ale s nějakými akcemi chceme začít už v létě.
Lukáš: 
   Dodělávají se věci jako je třeba web a poptáváme sportoviště. Jde to pomalu- chceme být stoprocentně připraveni.

6) Kdo je pro vás cílová skupina a co jste schopni jim nabídnout?

Tomáš:
   Cílová skupina jsou děti, kteří chtějí poznat nové kamarády a užít si trochu srandy a zasportovat si. Chceme naučit děti celoročně sportovat v zimě, v létě, pod stanem, na kole, zkrátka co vás napadne. 
Míša:
   Děti předškolního a školního věku. Jak už jsem zmiňovala, chceme pro děti všestranný sport, vytvořit komunitu i s rodiči a vychovávat děti ke zdraví a pohybu.
Lukáš: 
   Cílová skupina jsou děti školního věku. Do budoucna nás určitě zajímá věk předškolní a cvičení pro nejmenší 2-4 roky.

7) Chtěli byste něco vzkázat čtenářům našeho webu? 

Tomáš:
   Buď akční a pojď mezi nás. 
Míša:
   
Budeme rádi, pokud nám budete dávat zpětnou vazbu (pozitivní i negativní).
Lukáš: 
   Aby šli s námi do toho!!!

Děkujeme za rozhovor a v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na email info@actionkids.cz nebo do directu na Instagram. Budeme se těšit, jsme akční. 

#actionkids #pardubice #sportprodeti #zábava #rozhovor #prijdmezinas
IMG_9706 2.jpg
IMG_9708 2.jpg
IMG_9722 2.jpg
Zpět do aktualit