menu
Úvod
/
Aktuality
/
Seriál lidé z AK - Tomáš

Seriál lidé z AK - Tomáš

09/02/2021
Vzhledem k pokračujícím omezením, která nám nedovolují obnovit sportování s dětmi, vám nabízíme seriál rozhovorů se všemi, kteří se na projektu podílejí. Můžete se těšit na pět rozhovorů a to každé pondělí večer.

Tentokrát s jedním ze zakladatelů projektu Action kids - s Tomášem.

Jak jsi trávil vánoční svátky a Silvestra? 

Nejdřív jsme ho trávili s přítelkyní v izolaci a poté v Bedřichově v Jizerských horách. Sněhu tam tenkrát moc nebylo. Dnes už to je trochu jiné. 

Vstoupil jsi do nového roku s nějakým předsevzetím či nějakým přáním?
Napsal jsem si několik věcí, které bych měl zlepšit a docílit. Většinou jsou to reálné věci, které se zvládnou. Nic velkého. Je dobré si věci psát, můžete se pak zatím ohlédnout a říct si, kde jste. 

Na co se nejvíce těšíš v roce 2021?
Když nad tím přemýšlím, tak není vyloženě něco, na co bych se těšil. Určitě mám v hlavě dovolenou v létě. Minulý rok jsem ji nestihl. Snažím se vnímat co je tady a teď a trošku být připraven na to, co bude. I to ale občas někdy drhne. 

Aktuálně probíhá vrchol druhé vlny pandemie, jak současnou dobu vnímáš a co pozitivního ti přinesla?
Nějaké to omezení už trvá skoro rok. Mně to přineslo to, že jsem se trochu zastavil v pracovním nasazení a lehce to omezil. Dnes vidím, že to byl dobrý krok. 

Máme za sebou necelý půl rok fungování projektu Action kids. Pandemie nás zastavila skoro hned na začátku. Co se zatím podařilo splnit a co naopak ještě chybí?
Podařilo se projekt uvést v život. Nebylo to jen na papíře, ale bylo to skutečné. Nasbírali jsme nějaké zkušenosti. Projektu chybí stálost, pravidelnost. Děti ji potřebují. 

Až se dětí vrátí, na co se můžou těšit?
Dělali jsme všechno proto, abychom jsme získali s dětmi vztah, což se myslím povedlo. To díky našim instruktorům. Současná doba má na děti velmi negativní vliv na jejich pohybovou schránku. Až se děti vrátí, tak do toho skočíme po hlavě a nabídneme jim to, co jim doba vzala - socializaci, spontánní pohyb. 
Prozradím věci, které připravujeme. Výjezd na hory, příměstský tábor, dětský den. To vše souvisí s epidemiologickou situací. 

Sport pro veřejnost je velmi omezen. Máš nějaké doporučení, jak si v této době udržet sportovního ducha? Můžeš čtenáře něčím inspirovat?
Coronavirová doba je velmi užitečná pro seberozvoj v jakékoliv oblasti. Obrovský boom je s otužováním, spousta lidí objevila skialpy, procházky v přírodě. Vracíme se zase v době zpět a to je dobře. Moje doporučení zní, běžte do přírody. 


 
75465880-0B99-4AA9-A842-2D01DD7ABA4A.JPG
Zpět do aktualit